750.00 ₺ ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava!
TABS ELEKTRONİK
Uydu Tv Sistemleri
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
Uydu TV Sistemleri
Uydu TV Sistemleri

Merkezi TV Sistemi Nedir?

Merkezi TV Sistemi nedir; Bina veya tesis kullanıcılarının, belirlenmiş içerik ve sayıda televizyon kanalını uydu alıcı (uydu receiver) olmadan ve herhangi bir dijital platforma (Digiturk, Dsmart vs. ) aylık yıllık abonelik ücreti ödemeden dairelerin veya otellerin odalarına gelen bir kablo üzerinden izlemesine olanak sağlar.

En fazla kullanılan alanlar; toplu konut, site, lojman ve rezidans, turizm tesislerinde otel ve tatil köyü, hastane ve okul gibi çok odalı yaşam birimlerinde uygun maliyeti ve kaliteli görüntü alması sebebi ile tercih edilir.

Merkezi Televizyon Sistemi

Merkezi televizyon sistemi ile çeşitli uydulardan alınan 24-60 sayıda TV ve radyo kanalı tek bir merkezde toplanarak, normal TV alıcılarından alınabilecek tipte analog sinyal olarak dağıtılabilir. Merkezi televizyon sistemi, yayının Televizyona verilmesi için herhangi bir ara cihaz kullanmadan (Receiver, decoder v.s.) gerek duymaz. Doğrudan yayın kablosu olan priz ile televizyon arası kablo bağlantısı yayını almak için. Bu özelliğinden dolayıdır ki kamu ve iş merkezleri başta olmak üzere büyük toplu konut alanları, oteller, hastanelerde bu sistemler en çok tercih edilmektedir.

Merkezi TV Sistemi Nasıl Kurulur?

Merkezi TV Sistemi Nasıl Kurulur; anten ve uydu alıcısı ile ve tv ayarlarını için birkaç işlemi gerçekleştireceksiniz. İlk adımda yapmanız gereken işlem anten ayarlarının girişini yapmanız gerekmektedir. Anten ayarları olmadan uydu ile bağlantı kurulamaz. TV Anten ayarı için televizyonunuzdan kumanda menü seçeneğinden ve sonra anten ayarları seçeneğinden işleme başlayabilirsiniz. Anten ayarları seçimini yaptıktan sonra seçeneklerde uydunuzu seçmelisiniz ibaresi çıkacaktır. Uydu seçimini (Türksat 4A vs.) yapmalısınız.

Uydu seçimini doğru yapınız. Sonraki işlem ise anten ayarları frekansları karşınıza gelecek olup, tamam seçeneğine basarak anten kayıt işlemini gerçekleşmesini sağlarsınız. Geriye kalan en önemli ve basit bir işlem olan merkezi tv sistemi kurulumu işleminde menüye basarak kanal ekle seçeneği ile tv kurulumu nihai sonuca varmış olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın